Verwarmingsgasolie 50S: waarom ?
In december 2015 verscheen de vermelding "verwarmingsgasolie 50S" in de lijst van de officiële brandstofprijzen en sinds het begin van 2016 vindt u op de markt enkel nog verwarmingsgasolie met een zwavelgehalte van maximum 50,00 mg/kg.
Deze wijziging is het resultaat van de inwerkingstelling op 1 januari 2016 van de norm NBN 52-716 Aardolieproducten ' verwarmingsgasolie 'Â specificaties (5de editie).
Verwarmingsgasolie 50S vervangt voortaan de vorige mazoutvariant die een zwavelgehalte had van 1000,00 mg/kg. Deze laatste is overigens niet meer verkrijgbaar.
Milieuvriendelijker product
Omdat het verbrandingsproces van de 50S gepaard gaat met minder zwaveluitstoot, is dit product vriendelijker voor het milieu. De verbranding van 50S gebeurt ook op een meer doeltreffende en meer propere manier.Deze wijziging kadert dus perfect in de intentie van België om verdere inspanningen te leveren voor het gebruik van meer duurzame en meer milieuvriendelijke brandstoffen.
In de praktijk
Mazout 50S kan gebruikt worden bij alle verwarmingsinstallaties die werken op mazout. Mocht u nog een overschot van stookolie met een zwavelgehalte van 1000 ppm hebben in uw tank, dan kan u deze zonder problemen mengen met de 50S en zo volledig op gebruiken. Tenslotte heeft de Mazout 50S ook nog andere voordelen: naast een hoger rendement, zal zo'n meer propere verbranding ook zorgen voor minder residu in uw ketel.
Datum van publicatie : 04/01/2016 10:05:00- (20/04/26) L’importance des pièces mini pour l’entretien de votre véhicule
- (17/04/26) Mobilité en Europe : comment protéger efficacement sa moto contre le vol ?
- (10/04/26) Diesel, essence, électrique, GPL : quel impact sur le prix de votre assurance auto ?
- (26/01/26) Prix du permis de conduire : ce qu’il faut savoir avant de s’inscrire
- (26/11/25) La tendance des transports à énergie nouvelle guide le développement durable de la mobilité future
- (19/11/25) Mobilité et énergie en transition pour un avenir plus responsable
- (19/11/25) Tout savoir sur le remplacement des disques et plaquettes de frein
- (11/09/25) ZFE Grand Paris : circuler avec une voiture Crit’Air 3 en 2025 (pass 24 h, dérogations, horaires)
- (30/07/25) Souscrire une assurance auto : comment faire le bon choix ?
- (30/07/25) Voyager en voiture avec son chien : sécurité, législation et conseils